В кримського татарина Едема Бекірова, якого звинувачують в незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів та утримують в СІЗО Сімферополя, вкрай важкий стан здоров’я, його життя під загрозою.

Про це заявив однокамерник Бекірова — Руслан Трубач, передає журналіст Антон Наумлюк.

Журналіст зазначив, що після арешту Бекірова помістили в спецблок Сімферопольського СІЗО, де разом з ним у двомісній камері перебуває Руслан Трубач, фігурант справи вимагачів. За його словами, Трубача перевели в спецблок для догляду за Бекірова, — але для нього «це погіршення умов утримання, яке його вкрай пригнічує».

Про це Трубач заявив під час судового засідання у своїй справі.

«Я вам відповідально заявляю: якщо його (Бекірова) не витягнути — він помре. У нього (місце ампутації ноги) все синє і опухло. Він поїсть і через п’ять хвилин його потрібно вести в туалет», — наводить Наумлюк слова Трубача.

Наумлюк нагадав, що через діабет Бекіров позбувся ноги, у нього була операція на серці й чекала ще одна

Як розповів журналіст, родичам Бекірова переказали слова Трубача й невдовзі правозахисники опублікували матеріал з формулюванням: «дочки Едема Бекірова передали слова від його однокамерника: "Ця людина скоро помре"». Пізніше російський телеканал «Дождь» хибно інтерпретував цю фразу й подав її у такому вигляді: ««"Ця людина скоро помре". Дочки кримськотатарського активіста передали погрозу його однокамерника». Телеканал зателефонував у Федеральну службу відбування покарань та попросив прокоментувати «погрози». На що заступник глави ФСВП Валерій Максименко відповів, що йому не відомо про погрози щодо арештованого та пообіцяв повідомити про це співробітників СІЗО, щоб вони «придивилися до Бекірова» і щоб однокамерник з ним «нічого не зробив». 

«Тепер СІЗО буде змушене реагувати, Трубач, який піклується про Бекірова, — під загрозою», — резюмовав Наумлюк.

Раніше адвокат Бекірова заявив, що його підзахисному не надають медичної допомоги в СІЗО Криму.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: