Критик Сі Цзіньпіна втік з Китаю до Південної Кореї на водному мотоциклі

Гідроцикл, на якому китайський активіст дістався Південної Кореї
Гідроцикл, на якому китайський активіст дістався Південної КореїБерегова охорона Південної Кореї

Китайський активіст, якого раніше ув'язнювали за критику Сі Цзіньпіна, втік до Південної Кореї на водному мотоциклі. За собою він тягнув бочки з пальним, щоб заправляти судно.

Про це повідомляє Guardian.

Чоловіка помітили 16 серпня, коли він застряг у глиняній долині поблизу південнокорейського міста Інчхон. Берегова охорона Південної Кореї повідомила, що він плив на гідроциклі з китайської провінції Шаньдун, подолавши відстань близько 300 км.

Військові зв’язалися з береговою охороною через «невпізнане судно», яке опинилося на мілині біля порту Інчхона, що на північному сході Південної Кореї. Також з береговою охороною зв’язалися екстрені служби, які отримали дзвінок від чоловіка з проханням про допомогу.

Коли чоловіка дістали на берег, з'ясувалося, що він був у рятувальному жилеті та шоломі. За собою буксирував кілька бочок з бензином, яким заправляв водний мотоцикл, викидаючи порожні бочки по дорозі.

Берегова охорона не назвала особу чоловіка, але китайські групи активістів ідентифікували його як 35-річного Квона Пьона.

Пьона арештували в Китаї у 2016 році за «підрив державної влади» шляхом «образи держвлади та соціалістичної системи». Прокурори посилалися на публікації в соціальних мережах і одяг Квона з критикою Сі Цзіньпіна. Його засудили до 18 місяців ув’язнення та звільнили в березні 2018 року.

Перед арештом Квон активно виступав проти порушень прав людини та переслідувань з боку китайської влади, брав участь в акціях на підтримку ув’язнених адвокатів-правозахисників, відкрито критикував різанину на площі Тяньаньмень і їздив до Гонконгу на протести Occupy Central у 2014 році.

Представник некомерційної організації Dialogue China Лі Де Сон зазначив, що зараз Квон Пьон зважує, чи подавати заяву на отримання статусу біженця в Південній Кореї, чи вибрати якусь іншу країну.

Guardian відзначає, що за час правління Сі Цзіньпіна Пекін посилив репресії проти політичних активістів, правозахисників і адвокатів. Влада Китаю часто забороняє їм виїзд з країни.