«Круїз у джунглях»: новий фільм-пригода від Disney

Атракціон «Круїз у джунглях» у Діснейленді в Анахаймі, штат Каліфорнія
Атракціон «Круїз у джунглях» у Діснейленді в Анахаймі, штат КаліфорніяAP/Amy Taxin

Пливе човен із паровим двигуном, усе огортає легка поволока. Навкруги джунглі Амазонки, в яких причаїлися дикі тварини та войовничі племена. Але не страшно, адже поряд капітан судна, який упевнено усміхається та — не завжди дотепно — жартує. Такі сцени змальовує новий фільм «Круїз у джунглях». Усе це нагадує атракціон в Діснейленді.

Натхненням для створення стрічки став однойменний атракціон в американському парку розваг, який існує ще з 1955 року. Незвичайний вибір, адже останніми роками саме ця частина парку розваг провокувала дискусії — через расистське зображення корінних жителів Америки як принади для туристів. Тому й не дивно, що з одного боку цей атракціон перед виходом фільму модернізували й за офіційною заявою компанії «прибрали негативне зображення корінного населення». З іншого — сам фільм також намагається реанімуватися в цьому плані. А втім, про це трохи згодом.

Це не перший фільм Disney, першоджерелом для якого став атракціон. Найвідомішим прикладом такої адаптації були «Пірати Карибського моря», і помітно, що цей факт не пройшов повз творців фільму. «Круїз у Джунглях» нагадує суміш «Піратів Карибського моря», «Індіани Джонса», «Роману з каменем» та першої «Мумії» (з Рейчел Вайс та Бренданом Фрейзером у головних ролях). Автори стрічки намагалися відтворити атмосферу та шарм класичного пригодницького фільму, що були популярні до того, як кіноекрани заполонили супергерої.

Глядач спостерігає за пригодою науковиці Лілі Гоутон (Емілі Блант), яка бореться проти сексизму в Лондоні часів Першої світової війни та за добробут усього світу. Її мета — знайти в джунглях Амазонки міфічне «дерево життя», пелюстки якого здатні лікувати всі хвороби. У пошуках головну героїню супроводжують її брат Макгрегор (комік Джек Вайтголл) та саркастичний капітан Френк (Двейн Джонсон). Антагоністами в цій історії виступають прокляті конкістадори, яким свого часу не вдалося знайти «дерево життя», та німецький принц Йоакім, що мріє про перемогу Німеччини у Першій світовій війні (персонаж, який дуже нагадує карикатурних нацистів з «Індіани Джонса»).

Актори фільму «Круїз у джунглях» Емілі Блант і Двейн Джонсон спілкуються під час прем'єри стрічки у Діснейленді в Анахаймі, штат КаліфорніяAP/Chris Pizzello

Під час перегляду інколи виникає враження, що референси перевантажують стрічку й перебивають історію, а кількість сюжетних ліній робить її неповороткою. «Круїз у джунглях» порушує багато актуальних проблем, але робить це занадто підкреслено. Тут є сильна головна героїня, проте на її фемінізмі та прогресивності постійно акцентується жартами про те, що вона «міс штанці».

Представників корінних племен показують через іронічні сцени, де вони й самі розуміють, що є принадою для туристів. Дискусію викликає перший відкритий ЛГБТ-персонаж, чия орієнтація оприявнюється не через натяки, а прямий камінг-аут-монолог. Однак це зовсім не впливає на сюжет фільму, тому є відчуття, що епізод прописали, тому що так треба. Хоча це вже великий крок уперед для live-action кіно Disney.

Попри всі ці недоліки стрічка вдало веде глядача за собою — примушує хвилюватися за долю головних героїв, а завдяки доречним жартам викликає посмішку. Фільм створює органічний світ навколо себе, зокрема через гарні спецефекти. Вдало підібраний каст працює на ефект хімії між трьома головними героями. За ними цікаво спостерігати — і коли вони за крок від смерті, і коли просто пливуть річкою й обмінюються жартівливими репліками. Це гарне сімейне кіно вихідного дня, яке зуміє зацікавити і дітей, і дорослих.

Та чи зможе цей фільм стати повноцінною франшизою і повторити успіх «Піратів Карибського моря»? Ймовірно. Поки ще не було офіційних заяв стосовно сиквелу, однак про це неодноразово йшлося на пресконференціях з акторами. Головні герої володіють достатньо потужною харизмою для наступних фільмів — попри те, що «Круїз у джунглях» є повноцінною завершеною історією, а в титрах жодного натяку на продовження.

А проте, перший фільм «Піратів» також не передбачав сиквелів. Подивимось, що чекає на цей атракціон.

Авторка: Олександра Калініченко