Конституційний суд України визнав закон про декомунізацію конституційним.

Про це повідомляє «Українська правда» посилаючись на джерело, наближене до розгляду питання.

Так, у розкладі роботи суду вказується, що у вівторок у закритому режимі він розглядав питання визначення конституційності закону «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Згідно з інформацією, суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей.

Крім того, суд визнав пропаганду комуністичного режиму реальною загрозою для сучасної української державності.

Нагадаємо, 25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича.

Міський голова Києва Віталій Кличко пообіцяв оскаржити це рішення.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що таке рішення суду суперечить закону про декомунізацію та буде оскаржене.

Крім того, 19 червня депутати міськради Харкова підтримали повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Жукова. На Григоренка проспект був перейменований у межах декомунізації. Поліція порушила справу через повернення проспекту Жукова у Харкові.

Поділитись: