Сирійські демократичні сили (СДС), очолювані курдами, ведуть переговори з урядом Сирії президента Башара Асада, вони хочуть досягнути угоди, яка зупинить наступ Туреччини на півночі Сирії.

Про це повідомляє Reuters.

Поки сторони проводять переговори на російській військовій базі Хмеймім у Латакії, розповів один з керівників сирійської Курдської демократичної прогресивної партії Ахмед Сулейман. Ця партія не пов’язана з СДС та не входить до курдської адміністрації, утвореної на півночі Сирії.

Сулейман не уточнив, чи бере його партія участь у переговорах, він тільки зазначив, що сподівається на укладання угоди, яка зупинить війну та наступ Туреччини зокрема. Також Сулейман додав, що переговори можуть перенести у Дамаск.  

Глава прес-служби Сирійських демократичних сил Мустафа Балі відмовився коментувати інформацію про переговори, але заявив, що від початку вторгнення СДС наголошували, що «вивчатимуть будь-які варіанти, які позбавлять курдів від етнічних чисток».

Раніше сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що армія Асада оголосила про перекидання військ на північ Сирії, аби зупинити наступ Туреччини, натомість США евакуюють з цього району своїх солдатів.

До цього президент США Дональд Трамп доручив підготувати санкції проти Туреччини.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії, де розташовані курдські сили. У зв’язку з цим автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Поділитись: