УКРАЇНА

Сутичка у Київраді: активісти намагалися потрапити на голосування щодо Поштової площі

21 червня, 2018 13:40
УКРАЇНА/Сутичка у Київраді: активісти намагалися потрапити на голосування щодо Поштової площі
Зберегти
Вигляд
Активісти, що виступають проти проекту рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, без розриву договору з забудовником ТРЦ, прорвалися в кулуари Київради.

Активісти, що виступають проти проекту рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, без розриву договору з забудовником ТРЦ, прорвалися в кулуари Київради.

Зранку близько ста протестувальників зібралися під Київрадою. До зали впустили лише журналістів. Громадських активістів не пускали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей чи торговий центр що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?

Активісти виступають за створення Музею на Поштовій площі. 21 червня мало вібдутися голосування щодо відповідного проекту рішення, але 19 червня стало відомо, що зареєстрували новий проект, у якому не згадується про припинення інвестиційного договору і не йдеться про створення музею. Це обурило активістів, які півроку влаштовували акції з вимогою підтримати попередній проект, який передбачає створення музею. Протестувальники встановили намети біля Київради та вимагають повернути договір.

Як пише Громадське радіо, поліція продовжує охороняти вхід до сесійної зали. Голова фракції «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк заявив, що Київрада не ухвалювала рішення про посилену охорону і не зверталася з такою пропозицією до поліції. Він вважає присутність правоохоронців у Київраді тиском на самоврядування.

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

21 червня Київрада має розглянути новий проект рішення щодо врегулювання ситуації з археологічними знахідками на Поштовій. Цей проект не передбачає розірвання договору з компанією інвестором «Хенсфорд-Україна», яка планує будувати ТРЦ. Також новий проект не передбачає створення музею.   

Попередній проект, у якому йшлося про припинення інвестиційного договору з компанією «Хенсфорд-Україна» та створення музею, Київрада ухвалила 19 квітня у першому читанні.

Пов`язані новини