Світ

Китай пропонує посилити позиції ООН для боротьби з торговельними війнами

3 вересня, 2018 10:52
Світ/Китай пропонує посилити позиції ООН для боротьби з торговельними війнами
Зберегти
Вигляд
Міжнародній спільноті необхідно посилити свої позиції у протистоянні торговельним війнам та запровадженні протекціоністської політики у міжнародних відносинах.

Міжнародній спільноті необхідно посилити свої позиції у протистоянні торговельним війнам та запровадженні протекціоністської політики у міжнародних відносинах.

Про це повідомив голова Китайської Народної Республіки Сі Цзиньпінь під час зустрічі з генеральним секретарем Організації об’єднаних націй Антоніу Гутеррішем, передає «Інтерфакс».

«Світу як ніколи потрібна багатостороння торгівля та сильна ООН», — повідомив очільник Китаю.

За його словами, Китай «послідовно виступає за багатосторонність, підтримує авторитет та роль ООН у становленні миру» та співробітництва у глобальному масштабі.

За словами  Сі Цзиньпіня, Китай буде продовжувати відстоювати свободу та взаємну вигоду у торгівлі, будуючи відкриту економіку.

Зазначимо, що наразі тривають торговельні переговори між представниками Китаю та США щодо укладання нової торговельної угоди.

23 серпня повідомлялося, що Китай і США запровадили взаємні мита на $32 млрд товарообороту між країнами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Раніше Трамп заявляв, що ефект від запровадження мит на китайські товари «виявився набагато кращим», ніж очікували в американському уряді.

1 серпня стало відомо, що Дональд Трамп запропонував запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у розмірі 25%. Це у 2,5 рази більше, ніж він заявляв раніше.

31 липня повідомлялося, що США та Китай готувались до відновлення торговельних переговорів. Зокрема, повідомлялось, що міністр фінансів США Стівен Мнучин провів декілька приватних розмов з віце-президентом Китаю, у яких обговорювали умови відновлення переговорів. За даними Reuters, переговори між торговельними представниками США та Китаю пройшли у Вашингтоні 21-22 серпня.

Представники Китаю заявляли, що переговори зі США «пройшли конструктивно», проте жодні зі сторін не повідомила про конкретні результати переговорів.

11 липня стало відомо, що Дональд Трамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

Пов`язані новини