Світ

США та Китай проведуть торговельні переговори напередодні запровадження нових американських мит

20 серпня, 2018 11:50
Світ/США та Китай проведуть торговельні переговори напередодні запровадження нових американських мит
Зберегти
Вигляд
Торговельні представники США та Китаю проведуть переговори 21-22 серпня у Вашингтоні напередодні запровадження американським урядом чергової порції мит на китайські товари, загальною вартістю 16 мільярдів доларів.

Торговельні представники США та Китаю проведуть переговори 21-22 серпня у Вашингтоні напередодні запровадження американським урядом чергової порції мит на китайські товари, загальною вартістю 16 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Також в США призначили шестиденні слухання щодо запровадження анонсованих напередодні президентом США Дональдом Трампом мит на 200 мільярдів доларів китайського імпорту. Крім цього, тривалість слухань збільшили вдвічі для того, аби дати можливість американським компаніям висловити свої пропозиції з приводу мит.

В той же час, міжнародні інвестори очікують, що торговельні переговори між США та Китаєм можуть мати позитивні наслідки та припинити подальше загострення відносин між двома найбільшими економіками світу. За даними Reuters, ключові американські та азійські фондові індекси зросли на тлі інформації про проведення чергового раунду переговорів у Вашингтоні.

Напередодні Трамп заявляв, що ефект від запровадження мит на китайські товари «виявився набагато кращим», ніж очікували в американському уряді.

Раніше стало відомо, що через запроваджені адміністрацією Дональда Трампа мита фондовий ринок Китаю поступився позиціями фондовому ринку Японії.

Напередодні стало відомо, що американська компанія Apple стала першою в США, вартість якої перевищила 1 трильйон доларів.

1 серпня стало відомо, що Дональд Трамп запропонував запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у розмірі 25%. Це у 2,5 рази більше, ніж він заявляв раніше.

Нагадаємо, що 31 липня стало відомо, що США та Китай готуються до відновлення торговельних переговорів. Зокрема, повідомлялось, що міністр фінансів США Стівен Мнучин провів декілька приватних розмов з віце-президентом Китаю, у яких обговорювали умови відновлення переговорів.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Більше про:
# Китай
Пов`язані новини