Переговори між торговельними представниками США та Китаю, що завершились у Вашингтоні 23 серпня, пройшли «конструктивно».

Переговори між торговельними представниками США та Китаю, що завершились у Вашингтоні 23 серпня, пройшли «конструктивно».

Таку позицію висловило міністерство торгівлі Китайської Народної Республіки за підсумками переговорів, повідомляє «Інтерфакс».

Зокрема, китайська сторона вважає, що «делегації двох країн провели конструктивні та відверті переговори з питань двосторонньої торгівлі, які представляли взаємний інтерес».

В той же час нагадаємо, що одразу по закінченню переговорів у четвер, 23 серпня, у США набула чинності чергова порція мит на імпорт товарів з Китаю, загальна вартість якого складає 16 мільярдів доларів. Китай запровадив аналогічні мита на таку ж суму ввезених на територію своєї країни американських товарів.

Таким чином, наразі США запровадили мита на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Крім цього, очікується набуття чинності мита на ще 200 мільярдів доларів китайських товарів.

Напередодні Трамп заявляв, що ефект від запровадження мит на китайські товари «виявився набагато кращим», ніж очікували в американському уряді.

1 серпня стало відомо, що Дональд Трамп запропонував запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у розмірі 25%. Це у 2,5 рази більше, ніж він заявляв раніше.

Нагадаємо, що 31 липня стало відомо, що США та Китай готуються до відновлення торговельних переговорів. Зокрема, повідомлялось, що міністр фінансів США Стівен Мнучин провів декілька приватних розмов з віце-президентом Китаю, у яких обговорювали умови відновлення переговорів.

За даними Reuters, переговори між торговельними представниками США та Китаю пройшли у Вашингтоні 21-22 серпня.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: