У Китаї сумніваються в ефективності нових економічних санкцій проти Північної Кореї у зв'язку зі збройною програмою.

У Китаї сумніваються в ефективності нових економічних санкцій проти Північної Кореї у зв'язку зі збройною програмою.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на китайську пресу та колишнього китайського дипломата.

Зазначається, що китайська влада виступає з критикою щодо заяв про виключну відповідальність Китаю та необхідність тиску на КНДР.

Також Пекін критикував військові навчання США та Південної Кореї, які, на його думку, не сприяли зниженню напруженості на Корейському півострові.

«США повинні грати свою роль і не повинні піддавати тиску на Китай, щоб вплинути на Північну Корею», — зазначив колишній китайський дипломат Руан Цзюньцзя, який є співробітником Інституту міжнародних досліджень Китаю при зовнішньополітичному відомстві.

Він вважає, що Китай підтримує більш жорсткі санкції проти Північної Кореї, але очікує від інших країн тиску на Пхеньян.

Поки Пекін публічно не заявив, що підтримає нові санкції проти КНДР.

Вночі, 3 вересня, на півночі КНДР сейсмологи зафіксували потужний землетрус, фактором якого вважався вибух. Фахівці допустили, що Північна Корея могла провести нове ядерне випробування.

Згодом влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

Раніше глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Північна Корея вже за кілька місяців зможе запустити міжконтинентальну балістичну ракету. За його словами, уникнути цього можна дотриманням санкцій Радбезу ООН від 5 серпня. Насамперед Китаєм, оскільки це найбільший торговий партнер КНДР.

Дональд Трамп пригрозив, що США можуть припинити торгівлю з Китаєм через те, що Пекін продовжує торгові стосунки з КНДР. На цю заяву засновник WikiLeaks, що Трамп може бути зміщений через припинення торгівлі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: