Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров розповів про «розгул неонацизму» в Україні, який «заважає миролюбним ініціативам» нової влади України.

Про це Лавров заявив під час спілкування зі студентами у Єревані, передає ТАСС.

«Провідні європейські країни пішли на поводу у тих, хто захопив незаконно владу (в Україні у 2014 році — ред.) та хто послідовно заохочує і закриває очі на зростання неонацизму в Україні, що продовжується. У Європі також такі тенденції є. В Україні неонацисти просто правлять балом», — сказав він.

Лавров також заявив, що «неонацисти в гріш не ставлять будь-які миролюбні ініціативи нової української влади».

Раніше в Кремлі вже заявляли, що президент Володимир Зеленський повинен змусити «націоналістів» виконувати накази.

Нагадаємо, 26 жовтня Володимир Зеленський приїхав у селище Золоте до добровольців та ветеранів, які з’їхалися туди, щоб не допустити відведення українських військ з населеного пункту.

Зеленський розповів, що жителі за відведення військ і сказав добровольцям, щоб вони прибрали зброю. Однак добровольці заявили, що не планують відступати й не дозволять відведення військ.

У штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що люди, з якими спілкувався президент, не є представниками будь-яких силових відомств чи Збройних Сил України й перебувають у селищі зі зброєю незаконно.

У підсумку добровольці вивезли зброю, а розведення у Золотому завершилося 1 листопада.

11 листопада завершилося розведення військ поблизу Петрівського — останнього з трьох пілотних ділянок розведення на Донбасі.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась на «формулу Штайнмаєра». Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

Поділитись: