Лазерна терапія менопаузи, покликана покращити стан вагіни, нічим не краща за плацебо. Такі послуги надають і в Україні
Дослідники з Австралії заявляють, що так звана лазерна терапія, яка застосовується для усунення негативних наслідків менопаузи, насправді не є ефективною і не відрізняється від лікування за допомогою плацебо. Процедуру можна отримати в приватних клініках у всьому світі, зокрема і в Україні.
Дослідження було оприлюднене 12 жовтня у виданні JAMA Network, повідомляють BBC та The Guardian.
Лазерна терапія передбачає введення у вагіну жінки спеціального пристрою, який за допомогою лазера нагріває внутрішні стінки органу. Це, стверджують клініки, призводить до мікропошкоджень вагіни, що запускає природний процес її омолодження після менопаузи: повертається лубрикація і зникає дискомфорт під час сексу.
Терапія, кажуть у клініках, триває швидко — близько п’яти хвилин. Ціни на неї, однак, високі: у Великій Британії, приміром, одна з клінік пропонує таку послугу за 1 775 фунтів стерлінгів (понад 64 тисячі гривень). Знайти послуги «лазерного омолодження вагіни» можна і в Україні. Нам вдалося знайти заклад у Харкові, який пропонує їх за 250 євро (вісім тисяч гривень).
Науковці з Австралії вирішили перевірити дієвість лазерної терапії у рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні. 38 жінок отримували терапію, тоді як 40 перебували в контрольній групі. Через рік в обох групах спостерігалося покращення симптомів — однак жодної суттєвої різниці лазерне омолодження не спричинило.
Щоправда, підкреслюють австралійські науковці, серйозних побічних ефектів від лазера вони також не зафіксували. Ще у 2018 році Управління з продовольства та медикаментів США заявляло, що в деяких жінок після лазерного омолодження виявляли опіки та пошкодження внутрішньої стінки вагіни. Схожу позицію займає і британський регулятор NICE.
«Симптоми менопаузи ускладнюються тим, що їх фіксують у половини всіх жінок, і стандартним лікуванням їх важко угамувати. Також важливо, щоб ми ретельно тестували всі ліки й засоби лікування [в разі менопаузи], перш ніж дозволити їхній продаж», — говорить співавтор дослідження Джейсон Ебботт.
Менопауза в жінок починається, як правило, у 50-річному віці, коли менструації не спостерігаються протягом 12 місяців. Її природна причина — зміна рівня гормонів. Але на цей процес впливають і хірургічне втручання (зокрема видалення матки, променева та хімієтерапія, синдром передчасного виснаження яєчників).
Серед симптомів менструації — приливи жару, які виникають раптово або зумовлюються емоційним або фізичним станом, вагінальна сухість і біль під час сексу, частіше сечовипускання або нетримання сечі, безсоння, дратівливість, перепади настрою; може спостерігатися сухість шкіри та слизової рота й очей, набрякання і біль у молочних залозах тощо.

- Поділитися: