Російський опозиціонер Олексій Навальний розмовляв з німецьким прокурором стосовно його отруєння та заявив, що одразу після одужання повернеться в Росію. Він зміг цілий день самостійно дихати й навіть написав перший після отруєння пост у соцмережах.

Він опублікував в Instagram спільну світлину з лікарні з дружиною Юлією, сином Захаром і дочкою Дариною.

«Привіт, це Навальний. Сумую за вами. Я все ще майже нічого не вмію, але ось вчора зміг цілий день дихати сам. Взагалі сам. Ніякої сторонньої допомоги, навіть найпростіший вентиль в горлі не використав. Дуже сподобалось. Дивовижний, недооцінений багатьма процес. Рекомендую», — написав опозиціонер.

Як пише газета The New York Times, Навальний провів розмову з німецькими правоохоронцями в лікарні Шаріте в Берліні. Тривалий час він перебував у комі. Та зараз, за повідомленням співробітника служб безпеки, з яким розмовляли журналісти, росіянин перебуває при ясному розумі. За його словами, після повного одужання Навальний планує повернутися до Росії.

Наразі медики сподіваються, що опозиціонер може згадати подробиці того, як йому стало погано на борту літака. Його заяви можуть бути загрозою для людей, які стоять за отруєнням. У зв'язку з цим державне Управління кримінальної поліції Берліну посилило заходи безпеки щодо російського опозиціонера. Тепер його у клініці охороняє більше поліцейських.

Що сталося з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому.

Речниця Навального Кіра Ярмиш одразу заявила про отруєння політика і припустила, що йому могли щось підмішати в чай, який він пив в аеропорту перед вильотом. Російські лікарі не підтверджували версії про отруєння.

У підсумку лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте».

Спеціалісти бундесверу (армія ФРН) встановили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

А політики що?

Отруєння Навального вже засудили в НАТО, Єврокомісії та Україні, назвавши це діями Росії. Натомість Дональд Трамп поки не спішить засуджувати Росію. Він каже, що ще не бачив доказів проти неї, але визнає — ситуація з Навальним жахлива.

Уряд Німеччини закликав Росію пояснити свою причетність до отруєння. У Росії прокоментували заяву з Берліна. Речник Путіна Дмитро Пєсков сказав, що Кремль поки не отримував жодної інформації з ФРН щодо Навального, а в МЗС РФ заявили, що Москва очікує від Німеччини відповідь на запит російської Генпрокуратури.

Знову «Новічок»

Російські публічні діячі, які висловлюються проти чинної влади, отруюються або помирають за загадкових обставин. Найочевидніше порівняння тепер, після висновку німецьких лікарів, можна провести з отруєнням у 2018-му колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які пішли на співпрацю з британською владою.

Їх також отруїли речовиною з групи «Новічок», а британське слідство не то щоби просто запідозрило, а напряму і офіційно висунуло обвинувачення у цьому напад російським агентам з ГРУ — Олександру Петрову і Руслану Боширову. Працювали вони під прикриттям, а їхні справжні імена — Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

Труїли «Новічком» і болгарського зброяра, який, зокрема, продавав зброю в Україну. Тут також є висока ймовірність, що за нападом стоїть ГРУ.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: