Народний депутат Сергій Лещенко збирається передати слідству документи з офісу Пола Манафорта у Києві, коли той працював політичним консультантом Віктора Януковича.

Про це Лещенко заявив на брифінгу перед допитом у Генпрокуратурі у справі Манафорта, передає журналіст Громадського.

Серед матеріальних знахідок, які депутат показав журналістам, були банківські картки, компакт-диск, а також академічні документи дочки Костянтина Килимника, помічника Манафорта.

За словами Лещенка, найцікавішим документом є квитанція про виплату Януковичем Манафорту 750 тисяч доларів. У документі вказано, що транзакція проведена за продаж комп'ютерів.

Депутат стверджує, що документи знайшов наступний орендар офісу і передав їх йому. Лещенко ідентифікує його як IT-підприємця.

Нагадаємо, 13 травня 2019 року Лещенко заявив, що генпрокурор Юрій Луценко дезінформував особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані. Він також продемонстрував документ, який, за його словами, передало оточення Луценка адвокату президента США Дональда Трампа.

Згодом Луценко заявив, що Сергія Лещенка викличуть у Генпрокуратуру, і там, ймовірно, вручать йому підозру за розголошення даних досудового слідства в його публікації про так звану «чорну бухгалтерію» партії президента-втікача Віктора Януковича. Луценко додав, що підозри ще немає, але «очевидно, що вона буде». Крім того, він назвав Лещенка «скунсом».

Після цього Лещенко запевнив, що піде на допит до Генеральної прокуратури і наголосив, що парламент повинен зняти з нього недоторканність.

Згодом САП порушила справу проти Лещенка «за фактом можливого отримання хабара» через квартиру в центрі Києва, яку депутат купив майже 3 роки тому.

Поділитись: