Підозрюваний в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексій Левін в залі суду міста Бургас, Болгарія, 11 березня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

На пошуки підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексія Левіна до Болгарії раніше вже виїздила група слідчих, однак пошуки не дали результатів, оскільки фігуранта завчасно попередили.

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Віктор Трепак в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Інформацію про ймовірне перебування Левіна на території Болгарії правоохоронні органи України мали у своєму розпорядженні й раніше. Ба більше, для його розшуку в Болгарію свого часу виїжджала відповідна група. Але такий захід результатів не дала, оскільки інформацію про виїзд тієї групи злили Левіну та його оточенню», — сказав Трепак.

Він додав, що розслідування щодо правоохоронців, які могли сприяти втечі Левіна та укриттю, наразі розслідує Державне бюро розслідувань.

За його словами, знайти й затримати Левіна було не простим завданням, оскільки він «створив серйозну систему захисту і протидії виявленню його місця перебування і можливого затримання».

«У цьому своєрідному поєдинку Левін виявився дуже серйозним суперником — з відповідним досвідом, обізнаністю, знанням форм і методів оперативно-розшукової діяльності. В умовах міжнародного розшуку йому вдалося організувати своє життя разом з дружиною в іншій країні, зберігати комунікацію з потрібними зв'язками», — уточнив він.

Заступник генпрокурора додав, що вони «доклали максимум зусиль для того, щоб екстрадувати Левіна в Україну якнайшвидше», оскільки цей процес може тривати роками.

Нагадаємо, 17 березня Печерський суд Києва взяв під варту Олексія Левіна без можливості внесення застави. 

Раніше, 24 січня, працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу генерального прокурора та Служби безпеки затримали Олексія Левіна-Москаленка. У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України. Захисник Левіна Михайло Величко заявив, що подаватиме апеляцію та додав, що йому відомо про приїзд до підзахисного адвокатів Владислава Мангера — Андрія Мурашкіна та Дмитра Ільченка. Адвокати Мангера спростували інформацію про візит до підозрюваного, однак наголосили на тому, що мають намір його допитати. 

Апеляційне засідання 9 березня перенесли через відмову Левіна від болгарського адвоката. Згодом його колишній адвокат Кирил Топалов у коментарі hromadske пояснив, що він це зробив для того, щоб не затягувати процес.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Поділитись: