Росіянин Максим Лапунов, який написав заяву до Слідчого комітету про переслідування геїв у Чечні, розповів про катування й побиття.

Росіянин Максим Лапунов, який написав заяву до Слідчого комітету про переслідування геїв у Чечні, розповів про катування й побиття.

Про це Лапунов розповів на прес-конференції у виданні «Новая газета».

Як розповів Лапунов, він народився в Омську, але у 2015 році приїхав до Чечні торгувати повітряними кульками.

Його затримали в березні 2017 року й відпустили через 12 днів. За його словами, за цей час його жорстоко били і катували, його та інших геїв принижували.

Лапунов розповів, що били кийками та палками. «Поставили обличчям до стіни, били по гомілках, по сідницях. Доводили до стану поки я не впаду, давали віддихатись і били знову», — розповів він.

Водночас, за словами Лапунова, його били та катували лише один день. 

«Побили мене тільки один раз, один день, далі просто знущалися.  А в чеченців, яких привозили, були жорстокі побої, їх били довго, по кілька днів могли бити. Деяких людей відпускали після того як вони ламалися», — сказав він.

Лапунов додав, що його змушували розповідати про інших геїв і під загрозою вбивства змусили поставити відбитки пальців на зброї. Про яку саме зброю йдеться, він не уточнив.

«За 12 днів, які просидів у підвалі, спав буквально на картонці, на бетонній підлозі... Піді мною була гігантська калюжа крові. Мені буквально відбили руки й ноги. Коли я поїхав із Чечні, я ледь повзав... Мені й досі сняться жахіття», — розповів постраждалий.

За його словами, він здивувався, коли його вирішили відпустити. Після звільнення хлопець одразу подався до друзів, а вже згодом поїхав додому.

Як розповів Лапунов, після звільнення йому все одно надходили СМС та дзвінки з погрозами.

Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про затримання в Чечні більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, улаштованих силовиками, убили близько 30 людей.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до цього перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райдужні» перспективи: ситуація з правами ЛГБТ у світі

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: