Спроби поставити український мовний закон на обговорення Ради Безпеки ООН є лицемірством з боку Росії, яка докладала багато зусиль для пригнічення української мови.

Про це на засіданні Радбезу ООН щодо українського мовного закону заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

«Країна, яка доклала стільки зусиль до пригнічення української мови і примусового заміщення її російською, не має жодного права вказувати нам, що робити. В Австралії, Аргентині. Словаччині є українські школи, а в Росії, де живе майже 7 мільйонів українців, немає жодної української школи», — наголосив він.

Єльченко нагадав, що до анексії в Криму було 7 українських і 15 кримськотатарських шкіл — тепер всі українські та половина кримськотатарських закриті.

Представник України назвав Росію лицемірною та такою, що не бачить соломинки у власному оці.

«Ми самі дамо раду своїм проблемам», — підкреслив він.

Також Єльченко заявив, що обговорення мовного закону в Раді Безпеки є спробою Росії відволікти уваги, зокрема від її дій на Донбасі, де Росія 5-й рік поспіль порушує режим припинення вогню.

«Росія переслідує свої агресивні цілі в Україні. Погіршується ситуація на Донбасі, не припинено окупацію Криму, українських громадян Москва і далі використовує як заручників у війні проти України, незважаючи на обов’язкові рішення міжнародних судів — вона їх не виконує. Росія і далі заперечує, що вона бере участь у цьому конфлікті, але незважаючи на це розпалює і розпалює його», — резюмував Єльченко.

Раніше представник Росії в ООН заявив, що українськи закон про мову спричинить «викорінення» російської мови.

Водночас представник США нагадав, що до окупації в Криму 12 тисяч дітей навчалися українською, а зараз там немає українських шкіл.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: