Лідер угорської ультраправої партії «Йоббік» Томаш Шнайдер приїхав з приватним візитом на Закарпаття, де зокрема заявив про необхідність дати регіону автономію від Києва.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

Шнайдер розповів, що відвідав Берегівщину на запрошення жителів села Вари, де нещодавно підприємець засипав дорогу відвалами з Мужіївського золоторудника. Мешканці вважають, що це є небезпечним для здоров’я, бо відвали містять важки метали.

Лідер «Йоббіка» пообіцяв зробити «все можливе», щоби люди «не постраждали від радіації». Як зазначає видання, підприємець вже пообіцяв вивезти відвали, а жодної радіації в селі не фіксували.

Шнайдер хоче, аби у довгостроковій перспективі Закарпаття отримало територіальну автономію від Києва, щоби «вирішувати найважливіші питання на місці». Також він вважає, що така автономія дозволить Закарпаттю отримати економічну автономію, щоби «гроші залишались на місці, а не йшли в Київ».

«Та принагідно важливо зауважити, що Закарпатська область за підсумками 2017 року на 73% є дотаційною», — зазначає видання.

Слід уточнити, що Партія «Йоббік» є опозиційною силою в Угорщині.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, 51% жителів Закарпатської області вважають нинішню політику Угорщини дружньою допомогою національній меншині угорців.

У грудні 2018 року влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті.

Раніше повідомлялось, що Будапешт виділив 140 мільйонів грн для угорських освітян на Закарпатті.

Поділитись: