Заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Про це повідомив Лінчевський на засіданні комісії щодо здійснення дисциплінарного провадження щодо нього, передає кореспондентка Громадського.

«Мій виступ був на підтримку програми «Лікування за кордоном». Я прошу вибачення, коли образив я своїм висловлюванням когось з рідних. Сьогодні програма працює. 29 пацієнтів ми відправили закордон. Вона має працювати та бути ефективною», —  заявив Лінчевський

Також чиновник зауважив, що важливо слухати, а не читати виступ, адже тут важлива була інтонація.

«Інтонаційно мова йшла про те, що навіть якщо лікування продовжує життя, його треба робити, воно повинно існувати, навіть якщо 25% врятується, ця програма має працювати». 

На думку заступника міністра, резонанс його висловлювань у ЗМІ викликана вирваними фразами з контексту.

«Окремі фрази були вирвані з контексту. Саме питання потребує глибокого вивчення та обговорення. Гіперболи та риторичні питання були у виступі, щоб наголосити на необхідності існування програми існування за кордону. Моє завдання було переконати Рахункову палату у тому, що програма «Лікування закордоном» має існувати!», —прокоментував Лінчевський.

Нагадаємо, Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онко пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Поділитись: