Міністр оборони Туреччини Хулуси Акара вважає, що лист виконуючого обов’язки глави Пентагону Патрика Шанахана щодо російських систем С-400 суперечить духу союзництва Анкари і Вашингтона.

Як повідомляє Anadolu, очільник турецького оборонного відомства зазначив, що проведе 13 червня з зі своїм американським колегою телефонну розмову, а в кінці червня планує зустрітися з ним особисто.

«Ведеться відповідна робота. Туреччина готує відповідь Вашингтону», — заявив міністр журналістам.

За його словами, у листі Шанахан «ділиться очікуваннями» щодо врегулювання проблем стратегічного партнерства і наголошує на важливості продовження співпраці.

«Туреччина продовжить виконувати зобов’язання в рамках НАТО і двосторонніх відносин зі США. Очікуємо від партнерів того ж», — сказав Акара.

Раніше стало відомо, що США вимагають від Туреччини, аби та відмовилася від придбання російських зенітно-ракетних комплексів С-400 до 31 липня. У разі невиконання вимоги США обіцяють припинити співпрацю у виробництві винищувачів F-35 та навчанні турецьких пілотів керуванню ними.

Нагадаємо:

  • 7 червня США скоротили підготовку турецьких пілотів F-35 через закупівлю Анкарою С-400 у Росії.
  • Американські чиновники наполягають на скасуванні угоди на С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною, пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон запропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою.
  • На початку квітня США припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.
  • 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав так званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: