Литва тимчасово закриє два пункти пропуску на кордоні з Білоруссю
Уряд Литви схвалив рішення про тимчасове закриття пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю «Шумскас» і «Тверячус». Вони не працюватимуть з 18 серпня.
Про це повідомляє литовський суспільний мовник LRT.
Таке рішення в Литві назвали реагуванням на зміни геополітичної ситуації та загрози національній безпеці, а також запобіганням контрабанді товарів. Водночас на кордоні з Білоруссю працюватимуть ще 4 пункти пропуску.
Наразі через «Шумскас» проходить лише легковий транспорт, а через «Тверячус» — легковий транспорт та порожні вантажівки.
Генеральний директор митного департаменту Дарюс Жвіронас наголосив, що закриття двох пунктів не порушить рух товарів через кордон з Білоруссю.
Президент Ґітанас Науседа заявив, що Литві, Латвії та Польщі, можливо, доведеться закрити кордон з Білоруссю, якщо ситуація з безпекою надзвичайно ускладниться через прибуття до Білорусі найманців ПВК «Вагнер». Однак підкреслив, що це буде «крайнім заходом».
За словами міністерки внутрішніх справ Агне Білотайте, ці країни обговорять повне закриття кордонів з Білоруссю на зустрічі міністрів у Варшаві 28 серпня.
Можлива загроза з боку Білорусі
Після невдалої спроби «заколоту» на території Білорусі почали дислокуватися найманці російської ПВК «Вагнер». У країні оголосили спільні військові навчання з бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.
Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».
На початку серпня жителі польського села Біловежа Підляського воєводства, що на кордоні з Білоруссю, бачили, як над їхнім населеним пунктом пролетіли два білоруські гелікоптери.
У Міністерстві оборони Польщі спершу спростовували інформацію про те, що гелікоптери Білорусі порушили повітряний простір, але згодом підтвердили це. У Мінську наголосили, що розглядають повідомлення Міноборони Польщі у стилі «одна бабка сказала».
На тлі цього конфлікту президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що найманці російської ПВК перемістилися близько до литовського кордону.
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак наказав збільшити кількість військ на сході країни. Міністри внутрішніх справ Польщі та Литви також узгодили реакцію на можливі загрози. Литва також планує скерувати на кордон більше офіцерів.
Загрози через розміщення «вагнерівців» у Білорусі обговорювали також командувачі України та Польщі.
- Поділитися: