Литва запустила коридор для транзиту українського зерна через балтійські порти

Литва погодила відкриття коридору для транзиту українського зерна до балтійських портів.
Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
«[Це] зменшить тиск на українському кордоні та збільшить постачання до Африки та за її межі. Співпраця дає результати!» — наголосив Ландсбергіс.
Раніше в липні Ландсбергіс розповідав, що Литва, Латвія та Естонія запропонували п’ять своїх портів для експорту українського зерна.
«Зернова криза»
Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня. Натомість Україна зобов’язалася затвердити контроль за експортом чотирьох груп товарів — пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшнику — щоб запобігти ринковим спотворенням у сусідніх країнах.
Проте це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною. Речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
Згодом Україна та Польща домовилися знайти спільне рішення щодо експорту зерна. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна допоможе наростити транзит української агропродукції, але збереже заборону на продаж цієї продукції на польському ринку.
Після цього Словаччина теж заявила, що домовилася з Україною щодо продажу зерна на основі видання та контролю ліцензій. Це дозволить скасувати заборону на імпорт деяких українських товарів.
- Поділитися: