Представники самопроголошеної «ЛНР» передали Україні 54 засуджених громадян, які перебували в пенітенціарних установах на території непідконтрольної Луганської області.

Про це написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

«Серед них наймолодшому — 26 років, а найстаршому — 61 рік. Ці засуджені проживали на території Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Кіровоградської областей та м. Київ», — зазначила омбудсменка.

За її словами, після проходження необхідних процедур одну особу звільнять уже сьогодні через закінчення терміну відбування покарання.

Також українській стороні передали 10 кримінальних справ, за якими засуджені особи зможуть подати апеляційні та касаційні заяви.

Денісова нагадала, що з грудня 2018 року з так званої «ЛНР» передали 373 засуджених українців, а з так званої «ДНР» — 13. З них звільнили 105 осіб.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: