Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі зі своїм угорським колегою Петером Сіярто порівняв позицію Угорщини щодо українців угорського походження з політикою Росії щодо меншин в Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі зі своїм угорським колегою Петером Сіярто порівняв позицію Угорщини щодо українців угорського походження з політикою Росії щодо меншин в Україні. 

Про це він сказав журналістам після зустрічі з Сіярто в штаб-квартирі ООН. 

«Та логіка, яку угорська сторона взяла в дискусії, багато в чому, не тільки в плані термінів, нагадує мені російську логіку, логіку начебто свідомого переслідування українських громадян угорського походження», — наголосив міністр. 

Клімкін також розповів, що пояснив главі МЗС Угорщини, що Україна завжди намагається допомогти угорській громаді «відчувати себе добре в країні, громадянами якої вони є», і «не бути ізольованими». 

Глава МЗС України зазначив, що не хоче спекулювати з приводу того, що угорська позиція «дуже схожа на російську» у зв’язку з останніми контактами між керівництвом Угорщини та РФ. 

«Але як у відомій дитячій грі — знайдіть десять розбіжностей, в термінології і в тому, що брешуть», — резюмував він.

Нагадаємо, Клімкін також повідомив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового, якщо його не відкличе сама Угорщина.

Раніше Сіярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у місті Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

/Лев Коротаєвський

Поділитись: