Понад 240 українців потребують термінової евакуації із Сектору Гази — Лубінець

Дмитро Лубінець. Ілюстративне фото
Дмитро Лубінець. Ілюстративне фотоInstagram / dmytro_lubinets

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прибув до столиці Єгипту, Каїру, щоб допомогти з налаштуванням механізму евакуації громадян України із Сектору Гази. Там її потребують понад 240 українців.

Про це він написав у Telegram.

«Внаслідок нападу терористів ХАМАС на Ізраїль, у Секторі Гази залишаються заблокованими цивільні громадяни України. Ситуація там критична. Люди без світла, комунікацій, у небезпеці. Тому наразі термінової евакуації потребують 243 українці, а саме жінки та діти», — розповів омбудсмен.

Він додав, що наразі заблокований прикордонний пункт перетину «Рафах» між Єгиптом і Сектором Гази. Тому, президент Володимир Зеленський ухвалив рішення, щоб Лубінець терміново прибув до Єгипту для зустрічей із відповідними органами задля розв’язання цього питання.

Омбудсмен розповів, що нині співпрацює з Національною комісією з прав людини Єгипту, щоб допомогти українцям якнайшвидше. Зокрема, він провів зустріч із президенткою комісії Муширою Хаттаб, де вони обговорили механізм повернення додому українців.

Лубінець наголосив, що також в активному режимі працюють українські дипломати та інші компетентні органи держвлади України.

Що передувало?

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що інформація про українців, які могли потрапити в полон бойовиків палестинської організації ХАМАС, не підтвердилася.

Водночас дані щодо загиблих українців в Ізраїлі внаслідок нападу ХАМАС не змінилися. На сторінці посольства України в Ізраїлі повідомлялося, що станом на вечір 13 жовтня відомо про 11 загиблих. Однак у ЗМІ також вказували іншу кількість — 12. Ще 9 українців досі вважаються зниклими безвісти.

Україна серед іноземних держав має одну з найбільших кількостей постраждалих в Ізраїлі через напад ХАМАСу. Проте серед загиблих громадян виключно український паспорт мала лише одна людина, розповів посол.

У посольстві України пояснили, що значна кількість загиблих українців у Ізраїлі може бути пов’язана з низькою ціною на нерухомість та оренду в районах, які насамперед були атаковані бойовиками.