Генеральна прокуратура отримала листування фігурантів розслідування журналістів щодо розкрадання в оборонному комплексі з телефонів Андрія Рогози та Віталія Жукова, утім на них є не всі діалоги, які показали журналісти.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на засіданні тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в оборонному комплексі 13 березня.

Луценко вказав, що інформацію з телефонів Рогози та Жукова МВС завантажили у 2017 році, коли затримали Рогозу. Тоді його арештували разом з двома працівниками СБУ за підозрою в шахрайстві. Саме під час затримання вилучили телефон Рогози та дізналися про «ряд інших правопорушень», які він вчиняв з Віталієм Жуковим та Ігорем Свинарчуком (тобто Гладковським) — зокрема, «ймовірні дії, спрямовані на розкрадання та несплату податків».

Згодом цю інформацію (з 3 телефонів: 1 Рогози та 2 Жукова) передали на експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз . І ця експертиза підтвердила — завантажена інформація не була монтованою й без жодного зовнішнього втручання.

Утім отримана слідством інформація, тобто листування фігурантів, не повністю збігається з тією, яку показали журналісти.

«Наприклад, що лише побіжно мої прокурори говорять, що розмови, показані Бігусом між Жуковим і Павлом Букіним — це керівник теперішній, здається, концерну Укроборонпром, — що такого листування в цих трьох телефонах немає», — сказав Луценко.

Він додав, що витік листування стався у вересні 2018 року.

Тепер, за словами Луценка, цим має займатися ДБР.

«І тільки вони можуть – і НАБУ, і ГПУ, і САП – можуть встановити істину, бо тільки вони мають доступ до реальних оригіналів телефонних апаратів і дисків тощо», — сказав Луценко.

Зазначимо, що Луценко також заявив, що підозри Андрію Рогозі та Віталію Жукову у справі щодо розкрадання в оборонному комплексі — не останні.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: