Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на поставку російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Про це повідомляє БЕЛТА.

Після розмов з Путіним Лукашенко поговорив з міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

«Вийшов напряму на міністра (не за протоколом), тому що завтра перше число, а у нас немає контрактів (попередні закінчуються 31 грудня — ред.) на поставку нафти до Білорусі», — сказав білоруський лідер.

Після цього Лукашенко доручив у найближчі дні організувати поставку нафти з альтернативних джерел — першочергово йдеться про залізничні поставки з портів Балтики та використання нафтопроводу «Дружба».

Як зазначає агентство Reuters з посиланням на власні джерела, Мінська та Москва не можуть дійти згоди щодо нових контрактів на поставку нафти, тому Москва може зупинити експорт сировини з 1 січня.

Пізніше Лукашенко поговорив телефоном з прем’єром РФ Дмитром Медведєвим і домовився про поставки російської нафти до Білорусі без контрактів з 1 січня.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Нагадаємо, у 2019 році Росія та Білорусь активізували переговори щодо взаємної інтеграції у межах угоди про Союзну державу.

Зокрема посол РФ у Білорусі Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Однак пізніше Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Згодом він розповів, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент та уряд. Він уточнив, що здебільшого йдеться про економічну інтеграцію двох країн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile