Фото:

Пул Первого / Telegram

Самообраний президент Білорусі Олександр Лукашенко приїхав до СІЗО Комітету держбезпеки, щоб поговорити із затриманими опозиціонерами. Але про що говорили — невідомо.

Про це йдеться в повідомленні близького до пресслужби Лукашенка Telegram-каналу «Пул Первого».

На зустрічі з Лукашенком були присутні представники об'єднаного штабу опозиції — зокрема Віктор Бабарико, його син Едуард, членкиня президії координаційної ради Лілія Власова і координатор опозиційного штабу Юрій Воскресенський.

Спілкування тривало близько чотирьох із половиною годин, а його зміст начебто «за спільним рішенням» залишили у таємниці. Telegram-канал процитував слова Лукашенка: «Конституцію на вулиці не напишеш».

Член Координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко вважає, що «діалог у СІЗО — це абсурд». За його словами, таким діалогом Лукашенко визнав затриманих опозиціонерів як політичних в’язнів.

Тіхановська поговорила з чоловіком — уперше за 134 дні

Водночас лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська вперше за чотири місяці змогла поговорити телефоном із своїм заарештованим чоловіком Сергієм Тіхановським. Про це повідомляється в її офіційному Telegram-каналі.

Радник Тіхановської Франак Вячорка розповів білоруському бюро «Радіо Свобода», що для Сергія можливість поговорити із дружиною стала несподіванкою. За його словами, подружжя поспілкувалося про дітей та умови у в’язниці, де перебуває Сергій. Тіхановський сказав, що стежить за всіма новинами, порадив дружині продовжувати зустрічі з керівниками країн і вважає, що потрібно діяти жорсткіше.

Що відбувалося раніше?

Світлану Тіхановську оголосили в розшук у Росії. Це зробили через те, що у Білорусі їй інкримінують заклики до дій, спрямованих проти нацбезпеки. Сама Тіхановська зараз перебуває у Євросоюзі. Майже одразу після виборів президента вона була змушена покинути Білорусь через погрози й тиск із боку влади, а тоді виїхала до Литви. За словами Лукашенка, це за його «допомогою» Тіхановську вивезли до Литви, «рятуючи від підпалу» її штабу.

Щодо лідерів білоруської опозиції, які входять до Координаційної ради, силовики порушили кримінальні справи. Їх або затримали, або змусили покинути країну. На свободі залишається лише нобелівська лавреатка Світлана Алексієвич.

А що там Віктор Бабарико?

Ще до президентських виборів, 18 червня, правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи.

Зранку того ж дня його разом із сином Едуардом затримали білоруські силовики. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду він покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А тоді ще чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції. Наразі Бабарико та його син перебувають під арештом.

Поділитись: