Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко обурений закидами з боку деяких країн з приводу «таємної» інавгурації. Каже, нікого про такий захід попереджати не зобов'язаний.

Про це повідомляє державне інформагентство «БелТА» після зустрічі Лукашенка з послом Китаю в Білорусі Цуй Ціміном.

Він назвав «неконструктивною» позицію, яку займають окремі держави щодо Білорусі: «Сусідні держави, особливо Польща, ви знаєте, яку позицію зайняли. Навіть щодо вчорашньої інавгурації якась не то образа, не те претензії, що ми не повідомили полякам, литовцям, українцям, чехам або ще комусь, що будемо проводити цей захід (інавгурацію — ред.)».

За його словами, білоруські закони не зобов'язують інформувати чи попереджати інші держави про інавгурацію президента. Лукашенко наголошує, що це «внутрішня справа» Білорусі.

Він додав, що на інавгурацію запросили приблизно дві тисячі людей разом з військовими, тож «в таємниці це зберегти практично неможливо».

«Але якщо вони про це не знали, так, а де ж їх розвідка, де ж ЦРУшники, німецька розвідка? Поляки тут пішки ходять тисячами. Вони куди дивилися? Тому нехай у розвідників своїх запитають, чого ж вони їм не доповіли», — сказав Лукашенко, додавши, що про його інавгурацію писали «їхні Telegram-канали».

Він зазначив, що вступ на посаду президента можна критикувати, тільки якщо цей захід не провели згідно з законом. Лукашенко ж, як він сам каже, дотримався всіх норм.

Зазначимо, що інавгурацію не транслювали в прямому етері, як того вимагає закон.

Що за інавгурація?

Учора, 23 вересня, у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Це сильно обурило білорусів, які уже понад місяць виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими. Люди вийшли на вулиці й 23 вересня, після новин про інавгурацію, але силовики почали їх жорстко затримувати та розганяти, використовуючи водомети.

Реакція України та інших країн

Україна не визнала Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Також низка країн ЄС (Словаччина, Німеччина, Литва, Польща, Латвія, Чехія, Естонія, Данія), США та Канада вже зробили такі ж заяви.

Водночас першим, хто привітав Лукашенка з інавгурацією, став президент Туркменістану.

Поділитись: