Президент Білорусі Олександр Лукашенко готовий найближчим часом на взаємній основі вирішити питання про помилування незаконно засудженого в Білорусі за шпигунство українського журналіста Павла Шаройка і обвинуваченого в Україні у шпигунстві білоруського громадянина Юрія Політики.

Про це повідомляє «БЕЛТА».

За словами білоруського президента, щодо цього питання навіть були домовленості з п’ятим президентом України Петром Порошенком, однак українська сторона не виконала домовленості.

«Я готовий виконати свої обіцянки, якщо українська сторона виконає свої», — заявив Лукашенко.

Лукашенко також додав, що це можливо зробити до зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

«Та хоч завтра, але ви не встигнете. Ви ж хочете Політику повести в суд. Ну ведіть, якщо хочете. Якщо бачите, що помилилися, вибачтеся... Головне зараз — не хто винен, а розв'язувати проблему. Відпускайте цього хлопця, якщо він не винен, і ми тихо і спокійно розв'яжемо це питання. Але головне, воно буде вирішене», — резюмував Лукашенко.

Нагадаємо, 17 листопада 2017-го очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. Також радника посольства України у Мінську Ігоря Скворцова оголосили персоною нон грата у Білорусі через справу Шаройка.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим заперечив заяви КДБ, яке звинуватило затриманого у Мінську журналіста Павла Шаройка у «шпигунстві».

Громадянина Білорусі Юрія Політику затримали 16 червня 2017 року. СБУ підозрює Політику у шпигунстві.

Поділитись: