Президент Білорусі продовжує фонтанувати гучними заявами. Цього разу він заявив, що білоруські спецслужби нібито перехопили розмову Берліна та Варшави, в якій ідеться — заява про отруєння опозиціонера Олексія Навального сфальсифікована.

Про це Лукашенко заявив на зустрічі з прем’єром Росії Михайлом Мішустіним, передає «БелТА».

«Я помітив, у них на Заході нова фішка з’явилась. Знову «Новічок», знову отруєння. Так я вам повинен сказати, що вчора або позавчора, я точно не пам'ятаю, до виступу Меркель (вона заявила, що йому — Навальному — хотіли закрити рота) ми перехопили розмову», — сказав він.

Лукашенко уточнив, що розмовляли абоненти з Варшави та Берліна, а нібито перехопила розмову радіоелектронна військова розвідка Білорусі.

«Оскільки там (на західних кордонах країни — ред.) розгорнуті частини, і ми, звичайно, ведемо протиборство у радіосфері з натовцями. І ми перехопили цікаву розмову, яка (я вам дам почитати її, ми підготуємо і направимо у ФСБ) чітко говорить про те, що це фальсифікація. Ніякого отруєння Навального не було», — розповів білоруський президент.

А зробили це натовці нібито для того, щоби Путін не втручався у справи Білорусі.

«Зробили вони це, цитата: «Щоби відбити бажання Путіну пхати носа у справи Білорусі». Я процитував цю розмову, розумієте, наскільки по-єзуїтськи вчиняють ці люди? Ще одна цитата: «Тим більше у них скоро вибори, день голосування в регіонах Росії». Тобто вони знають, що в Росії вибори, і треба перед виборами підсунути якусь капость. Ми думаємо, що ще щось вигадають. Це їхній стиль. Це їхнє обличчя», — сказав він.

Чергова маячня від Лукашенка

З початком масових протестів у Білорусі через сфальсифіковані вибори Лукашенко почав з куди більшою регулярністю видавати заяви, які мало співвідносяться з реальністю.

Якщо під час виборчої кампанії він розповідав про втручання у вибори всіх підряд, не в останню чергу Росії, то після виборів і з початком масових акцій він змушений був робити ставку лише на допомогу Росії, бо для решти європейських країн він став надтоксичним (через фальсифікації та розгін мітингувальників).

А якщо треба допомога Росії, ніщо так не улестить вуха Володимира Путіна, як розповіді про спроби Заходу втрутитися у внутрішні справи і «поставити усіх на коліна».

Тож, Лукашенко ледь не щодня розповідає про те, що протестами керують з-за кордону «ляльководи», а самі протестувальники — «вівці». Керівниками, за його словами, були і Чехія, і Польща, і країни Балтії.

Не обійшлося і без втручання з України (за версією Лукашенка). Так, він заявив, що з території України до Білорусі прибули 200 екстремістів, які і дестабілізують ситуацію у Білорусі (а не сфальшовані вибори).

Інші вчинки Лукашенка

Додають запитань про психічний стан Лукашенка не тільки його заяви, а й вчинки. Так, дві неділі поспіль, коли в Мінську відбувалися масові протести і їхні учасники приходили до резиденції президента, Лукашенко брав до рук автомат.

Першого разу він взагалі прилетів до своєї резиденції на гелікоптері, з бронежилетом і автоматом, а свого 15-річного сина Колю одягнув у військове обладнання і також дав йому автомат.

А що з Навальним

Головного російського опозиціонера отруїли, його у комі перевезли до німецької клініки. Спеціалісти бундесверу (армія ФРН) встановили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Детальніше про це читайте тут.

Поділитись: