У Білорусі повідомили про затримання під Мінськом 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії Вагнера. Ще одного затримали на півдні країни.

Про це повідомила офіційна білоруська інформаційна агенція «БелТА».

Правоохоронці отримали інформацію, що на територію Білорусі прибули понад 200 бойовиків для «дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії». «При собі росіяни мали кожен по невеликій ручній поклажі, і на всіх — 3 великих важкі валізи, завантаження яких в транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків», — йдеться у повідомленні.

Після прибуття в столицю в ніч з 24 на 25 липня група заселилася в одну з готелів Мінська і повинна була виселитися 25 липня, проте покинула готель 27 липня і переїхала в один з санаторіїв Мінського району.

За даними адміністрації санаторію, приїжджі привернули увагу нехарактерною для російських туристів поведінкою і одноманітним одягом у стилі мілітарі.

«Алкоголю не вживали, розважальних закладів не відвідували, трималися відособлено, намагаючись не привертати до себе уваги. Вони невеликими групами уважно вивчили територію та оточення санаторію», — зазначається у повідомленні.

Крім того, правоохоронці повідомили, що затримали ще одного чоловіка на півдні країни.

Видання також опублікувало прізвища і дати народження затриманих, серед яких є найманці, які воювали на Донбасі проти України та у Сирії на боці режиму Башара Асада.

Варто відзначити, що раніше президент країни Олександр Лукашенко заявляв, що для дестабілізації ситуації в Білорусі можуть бути використані підготовлені бойовики приватних військових компаній. Про це також говорив державний секретар Ради безпеки РБ Андрій Равков.

  • Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав уряду видворяти з країни іноземні ЗМІ, які нібито кличуть людей «на майдани».
  • 16 липня штаби головних опозиційніх кандидатів — Світлани Тіхановської, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика — об'єдналися у боротьбі на президентських виборах проти чинного президента Олександра Лукашенка.
Поділитись: