Так Львів стане першим українським містом-мільйонником, яке долучилось до такої ініціативи

Львів взяв зобов’язання до 2050 року повністю перейти на відновлювані джерела енергії — так звану «зелену» енергетику. Так Львів стане першим українським містом-мільйонником, яке долучилось до такої ініціативи.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Міський голова Львова Андрій Садовий підписав з координаторкою міжнародної організації «350.org» Світланою Романко меморандум, відповідно до якого місто має розробити та затвердити енергетичний план, ухвалити кліматичну стратегію та залучити до цього процесу громадськість.

«Мета, яку ми перед собою поставили, — дуже амбітна: перейти до 2050 року на відновлювані джерела енергії. Це означає і максимальну підтримку електротранспорту, і максимальні інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати не нафту чи газ, а енергію сонця і вітру», — сказав голова міста.

Зазначимо, що Львів є першим великим містом, яке запроваджує таку ініціативу. Однак раніше цей меморандум вже також підписали Житомир, Кам'янець-Подільський та Чортків.

Нагадаємо, на початку липня 2018 року у Кам’янці-Подільському відкрили єдину в Україні теплову біоелектростанцію.

За останні 4 роки у відновлювальну енергетику України залучили 1,1 млрд євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

В уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Поділитись: