УКРАЇНА

Литва готова допомогти залучати Європу до звільнення українських політв’язнів — омбудсмен

4 липня, 2018 14:29
УКРАЇНА/Литва готова допомогти залучати Європу до звільнення українських політв’язнів — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Литовський офіс омбудсмена готовий співпрацювати з Україною задля долучення європейських інституцій до звільнення українських політв’язнів.

Литовський офіс омбудсмена готовий співпрацювати з Україною задля долучення європейських інституцій до звільнення українських політв’язнів.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Українська омбудсмен зустрілася з омбудсменом Сейму Литви та керівником офісу омбудсменів.

«Розповіла їм про невиконання Росією гарантій, наданих її Президентом. Раймондас Шукис та Аугустінас Нормантас запевнили мене, що готові співпрацювати у розробці механізму залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв’язнів», — написала Денісова у Facebook.

4 липня Верховну Раду закликали ухвалити звернення до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо звільнення українських політв'язнів Кремля.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії. Однак українського омбудсмена не допустили до жодного з них.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини