У Литві оголосили про заборону в’їзду на територію країни 44 громадянам Росії. Відповідний указ ухвалили МВС Литви спільно з департаментом міграції країни.

У Литві оголосили про заборону в’їзду на територію країни 44 громадянам Росії. Частині громадян РФ заборонили в'їздждати за «списком Магнітського», частині — через загрозу національній безпеці. 

Відповідний указ ухвалили Міністерство внутрішніх справ Литви спільно з департаментом міграції країни, передає DELFI.

Зазначається, що 21 прізвище поповнить так званий «список Магнітського», який нині нараховує 70 людей.

«Список Магнітського» — закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини. Відповідний закон був прийнятий після смерті російського юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО. 

Також з 26 березня до Литви не зможуть в’їжджати ще 23 людини.

За словами очільниці Департаменту міграції Евеліни Гудзінскайте причиною заборони є загроза національній безпеці країни. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Також міністерка заявила, що згідно з рекомендацією МЗС і передбаченою законами можливістю, прізвища осіб, які вносяться додатково, публічно оголошуватись не будуть.

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва, Новергія, Чехія, Угорщина, Норвегія, Канада та Македонія. 

Ісландія оголосила дипломатичний бойкот Росії. Це означає призупинення зустрічей з російськими представниками, а також відмову керівництва країни від поїздки на Чемпіонат світу-2018.

Одночасно про вислання 60 російських дипломатів заявили у США.  

У Росії заявили, що нададуть дзеркальну відповідь і вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile