Світ

Отруєння Скрипаля: Росія у відповідь вишле 60 дипломатів США

26 березня, 2018 17:27
Світ/Отруєння Скрипаля: Росія у відповідь вишле 60 дипломатів США
Зберегти
Вигляд
Росія вишле щонайменше 60 американських дипломатів у відповідь на аналогічні дії з боку США.

Росія вишле щонайменше 60 американських дипломатів у відповідь на аналогічні дії з боку США після отруєння Сергія Скрипаля.

Про це заявив перший заступник представника комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров, передає «РИА Новости».

«Зрозуміло, що заходи будуть дзеркальними, торкнуться того ж числа співробітників, адже чисельність наших дипломатичних місій однакова. Так що у відповідь такий «подарунок» отримають США», — сказав він.

На думку Джабарова, президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про висилку дипломатів Росії «під сильним тиском американської верхівки».

«Він піддався вкрай жорсткій критиці через те, що все ж привітав Володимира Путіна з переобранням, а також що вів підготовку до зустрічі з президентом Росії, до саміту. В результаті йому довелося прийняти це рішення про висилку, щоб довести, що він не друг Росії», — заявив Джабаров.

Нагадаємо, що українська влада вирішила вислати 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва та Чехія. Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що загалом 14 країн ЄС вжили дипломатичних заходів щодо РФ через справу Скрипаля.

Одночасно про вислання 60 російських дипломатів заявили у США.  

14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МЗС Британії: РФ створила і накопичувала отруйну речовину «Новичок», є докази

Під час обговорення можливих санкційних заходів проти Росії, очільник МЗС Британії оголосив про санкції проти найближчого оточення Путіна

В Росії ж оголосили про видворення британських дипломатів у відповідь на заходи, запроваджені Об'єднаним Королівством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

Уряд Британії відмовляється від купівлі російського газу та шукає нових постачальників. 

26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини