Культура

«Людина з табуретом»: остання стрічка Кантера з’явиться у прокаті в лютому

Громадське
Культура/«Людина з табуретом»: остання стрічка Кантера з’явиться у прокаті в лютому
Зберегти
Вигляд
Документальний фільм-подорож «Людина з табуретом» вийде у прокат 21 лютого 2019, а прем’єра відбудеться 20 лютого у кінотеатрі «Жовтень». Про це Громадському повідомили творці стрічки.

Кіно розповідає про історію подорожей режисера Леоніда Кантера разом з друзями до Тихого океану. Це остання стрічка Кантера — на початку червня він скоїв самогубство, яке зазняв на камеру. Частину цього відео використали у фільмі.

Режисер стрічки Ярослав Попов розповів, що у передсмертному листі Кантер залишив йому вказівки подальшої роботи та вибачився за свій вчинок. 

"Я знав Леоніда з 14 років, разом ми зробили кілька фільмів. І цей ми також починали разом. Але закінчувати кіно доводиться без нього. Мені не вистачало його коментарів, зауважень. Я довго думав про те, як використати зняте ним останнє відео. Загалом там 20 файлів, які Леонід зняв за кілька годин перед смертю. На них він розповідає про подорожі, на них є і момент самогубства. У фільм ми взяли частину відео, яке проходить червоною ниткою через усю стрічку«,- зазначив Попов.

Продюсерка фільму Катерина Мізіна розповіла, що нині ведуться перемовини з кінотеатрами у різних містах щодо майбутнього прокату. 

«Ще влітку ми були шоковані від того, що відбулося, не розуміли, як далі продовжувати роботу над стрічкою. У нас не було перерви і це, з одного боку, було дуже складно морально, але з іншого боку, ми чітко вирішили, що трагічна подія не має перекреслити ідеї фільму — здійснювати свої мрії», — зазначила Мізіна.

Частину коштів для фільму вдалося зібрати через кампанію на «Спільнокошті», частину дала держава — проект виграв конкурс від Українського культурного фонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Автори фільму «Людина з табуретом»: «Найбільша дилема — як поєднати щастя й постріл»

Ідея подорожей з табуретом до океанів з’явилася у 2004 році. Тоді митці вирішили віднести 4 табурети з кухні до 4 океанів. Кантер разом з друзями знімав свої мандри на камеру та робив з цього фільми. «Людина з табуретом» — це остання стрічка з цього циклу. Під час цієї подорожі в аргентинському таксі у Леоніда народилася донька, яку назвали Патагонією.

У фільмі також використали кадри Леоніда, зняті у донецькому аеропорту. Кантер провів у новому терміналі кілька тижнів. Друзі кажуть, що саме війна стала однією із причин, чому він вчинив самогубство.

1 червня 2018 року Кантер писав у Facebook, що його команда працює над створенням нового фільму.

«Це буде захоплююча пригодницька стрічка «Людина з Табуретом», — писав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Він вирушив мандрувати далі: ким був український режисер Леонід Кантер

Нагадаємо, режисер Леонід Кантер скоїв самогубство 4 червня. Він зафільмував свою смерть.

Леонід Кантер був режисером фільму «Міф» про Василя Сліпака, оперного співака та учасника бойових дій, який загинув на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Міф» про Василя Сліпака: інтерв'ю з режисером фільму 

Пов`язані новини