Майже 80% українців проти того, щоб іноземці купували в Україні землю сільгосппризначення — соцопитування

79% громадян проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. Підтримують таку ініціативу лише 15%.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Загалом про відкриття ринку купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року знають дві третини опитаних (46% — багато чули про це, 32% — щось чули). 22% нічого по це не знають. Останніх більше серед наймолодших опитаних, мешканців міст і тих, хто не має земельного паю.

77% опитаних переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинне ухвалюватися на всеукраїнському референдумі. 16% — не підтримують такої ініціативи.

64% з тих, хто взяв би участь у такому референдумі й визначився з відповіддю, проголосували би проти запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення. 36% — підтримали б цю ініціативу.

А більше про те, як працюватиме ринок землі в Україні та чи зможуть іноземці скупити всю українську землю сільгосппризначення, дивіться в нашому відеопроєкті «Чия земля?».

Про опитування

Його проводили 23-27 квітня 2021 року серед українців віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Загалом опитали 2 тисячі людей методом особистого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.

Ринок землі в Україні

31 березня Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Він надає власникам сільгоспземлі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також право купувати землю.

Раніше люди могли передавати землю лише через довгострокові договори оренди, які часом укладалися на десятки років.

Також право на продаж сільгоспземлі відкриває можливості для її використання як застави для кредиту. Водночас продати землю з комунальної власності новий закон не дозволяє.