«Європейська Солідарність» звернулася до правоохоронців через ухвалення закону про олігархів
Представники фракції «Європейська Солідарність» подали заяви до правоохоронних та антикорупційних органів про можливе вчинення кримінального правопорушення під час голосування за так званий закон про деолігархізацію.
Про це на брифінгу 28 вересня повідомив депутат від політсили Артур Герасимов, показавши документи звернень.
«Минулого тижня в стінах парламенту відбулася кричуща подія — кримінальний злочин… Це почалося ще з засідання комітету, який розглядав законопроєкт про так звану деолігархізацію. Ці порушення були продовжені й під час засідання [Верховної Ради]», — зазначив парламентар.
За його словами, порушення стосувалися процедури розгляду, організації голосування і«того, що коїлося в залі». «Завдяки криміналу команди Зеленського минулого тижня було майже зламано парламентаризм в Україні», — зауважив він.
Заяви депутати скерували до Національного антикорупційного бюро України, Офісу генерального прокурора та Державного бюро розслідувань. Депутати закидають вчинення корупційних злочинів тим, хто «безпосередньо керував і організовував дії виконавців минулого тижня».
Депутат Ростислав Павленко уточнив, що, ймовірно, були порушені статті Кримінального кодексу № 351 щодо перешкоджання діяльності народного депутата та № 365, в якій йдеться про перевищення службових повноважень.
Останню, зокрема, закидають першому віцеспікеру парламенту Руслану Стефанчуку, який вів засідання парламенту в день голосування за згаданий закон.
Закон про олігархів
Його Верховна Рада ухвалила 23 вересня. За нього віддали свої голоси 279 народних депутатів. Депутати голосуванням підтримали розгляд закону за скороченою процедурою. Це дозволило розглянути лише 13 правок. Опозиція заблокувала трибуну і кричала: «Диктатура!»
Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців від дня набрання ним чинності.
Після набуття чинності закону олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;
- має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).
- Поділитися: