Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що конфлікт в Україні не є перешкодою для Франції, аби будувати з РФ відносини.

Про це він сказав виданню RFI.

«Росія захопила Україну, і ми вжили заходи. Ми на шляху вирішення заморожених конфліктів. Але якщо чекати вирішення усіх заморожених конфліктів, аби почати рухатися вперед, то можна чекати довго», — зазначив Макрон.

Він повідомив журналістам, що довго роздумував про зміну ставлення до президента Путіна.

«Я не сказав би, що це було особлива подія серед інших. Це було дозріле рішення, історична і стратегічна переконаність», — сказав президент Франції.

Макрон також відзначив обмін полонених після зустрічі «нормандської четвірки» та закликав продовжувати настільки ж плідну роботу для врегулювання конфлікту в Україні. 

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

За її результатами 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, зокрема колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: