Президенти Франції та РФ у телефонній розмові обговорили ядерну програму Ірану та майбутній візит Макрона до Росії.

Президенти Франції та РФ у телефонній розмові обговорили ядерну програму Ірану та майбутній візит Макрона до Росії.

Про це повідомляє прес-служба Єлісейського палацу. 

«Глави держав висловили своє спільне бажання зберегти досягнення угоди 2015 року щодо ядерної енергії Ірану», — йдеться у повідомленні.

Президент Франції також наголосив, що дискусії стосовно контролю ядерної діяльності після 2025 року, іранської балістичної програми та ситуація в Сирії та Ємені «можуть бути відкритими, в тісній співпраці з Росією, іншими постійними членами Ради Безпеки».

У Єлісейському палаці наголосили, що Путін і Макрон домовилися в рамках підготовки до візиту президента Франції до Росії 24-25 травня активізувати контакти між своїми командами для «досягнення конкретних результатів, зокрема щодо сирійської кризи».

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з  Іраном

Поділитись: