Росія не встановила місця утримання 80 зі 127 українців, які перебувають в полоні на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей для обміну «всіх на всіх».

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів Євген Марчук, який входив до Тристоронньої контактної групи до 19 травня.

«Принцип обміну заручниками «всіх на всіх» Україна підтримує. Але що виходить: обмінялися списками. Ми передали «туди» по відповідній процедурі за участі ОБСЄ і Міжнародного Червоного Хреста (МЧХ) детальний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі та навіть знаємо, де вони там знаходяться. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що «вони» встановили тільки 27 осіб. А про інших наших 80 чоловік вони нічого не знають і вони їх не знайшли», — розповів він.

На думку Марчука, такі дії можуть вказувати, що 80 полонених могли піддаватись тортурам.

«Більшість із цих 80 наших могли бути піддані важким тортурам і сліди цих тортур зразу ж помітні. А це Гаага. Інших причин я не бачу», — підкреслив екс-член ТКГ.

«Чи, наприклад інший спосіб: представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін «всіх на всіх» осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, які не мають ніякого відношення до війни на Донбасі, а вчинили ці злочини під час подій на Майдані (спецназ Беркуту), чи 2 травня в Одесі, чи вчинили теракти в Харкові та Запоріжжі», — розповів Марчук.

Нагадаємо, наступне засідання ТКГ в Мінську перенесли на 5 червня.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Олександр Стебницький

Поділитись: