Після ухвалення урядового рішення щодо обмеження експорту медичних масок та засобів медичного захисту з України, вони стали одними з найбільш популярних товарів, які українці намагаються вивезти контрабандою.

Про це повідомив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов під час брифінгу щодо заходів з протидії коронавірусної інфекції, що відбувся 16 березня.

«У нас за ці вихідні (14-15 березня — ред.) маски стали більш популярним товаром для контрабанди з України, ніж цигарки», — заявив Нефьодов.

За його розрахунками, протягом 14-15 березня з України намагалися незаконно вивезти 130 тисяч штук масок різних типів. Голова митниці закликав бізнес не вивозити медичні маски, адже це загрожує кримінальною відповідальністю.

16 березня на пункті пропуску «Ягодин» затримали партію у розмірі 50 тисяч медичних масок.

11 березня Кабінет міністрів України заборонив експорт медичних масок та інших засобів захисту через зростання попиту на них серед українців, який пов'язаний з коронавірусом.

Після цього прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Антимонопольному комітету перевірити ціни на засоби індивідуального захисту.

На сьогодні в Україні відомо про 5 випадків зараження коронавірусом, один з них летальний — 13 березня від коронавірусу померла 71-річна пацієнтка з Радомишля на Житомирщині. Четверо інфікованих — у Чернівецькій області.

Поділитись: