Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос направив листа міністру оборони України Степану Полтораку с проханням перенести слідчий експеримент з мінометами «Молот» з 10 на 11 липня.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос направив листа міністру оборони України Степану Полтораку з проханням перенести слідчий експеримент з мінометами «Молот» з 10 на 11 липня.

Про це Матіос повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, слідство отримало ухвалу Рівненського суду про проведення експерименту лише о 17:00 9 липня, у зв'язку з чим просить перенести його.

«Причина проведення експертизи лише в середу 11.07.2918р.- Експертам необхідно прибути на полігон, ознайомитися з наявними на цей час зібраними доказами та матеріалами кримінального провадження, а також визначитися щодо необхідної методики підриву/детонації», — написав Матіос.

Він додав, що Міноборони надало для експерименту два міномети «Молот» з тієї ж заводської партії, що і міномет, який спричинив загибель військовослужбовців.

Раніше народний депутат від фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський заявив, що слідчий експеримент з мінометами пройде 10 липня на полігоні у Рівненській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вибухають міномети «Молот»?

Вранці 6 липня під час бригадних тактичних навчань на 233-му Рівненському загальновійськовому полігоні стався вибух міномета

Від вибуху загинуло троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону, який входить до складу 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади і базується в Ужгороді. Дев'ятеро бійців дістали поранення.  Троє з поранених у важкому стані.

Президент Петро Порошенко на час слідства заборонив використовувати міномети «Молот» до завершення розслідування. 

Нагадаємо, у липні 2016 року на полігоні «Широкий лан» через вибух міномета загинув військовий.

9 серпня 2017 року двоє військових загинули та ще п’ятеро були поранені поблизу Мар’їнки на Донбасі внаслідок вибуху міномета.

5 квітня 2018 року у Кривому Розі стався вибух на полігоні, унаслідок чого постраждали троє військових.

4 серпня 2017-го на Київщині на полігоні загинув військовий, ще 5 дістали поранення під час бойових стрільб.

Поділитись: