Стан здоров'я українського політв’язня Олександра Кольченка поганий, він недостатньо оговтався після голодування.

Стан здоров'я українського політв’язня Олександра Кольченка поганий, він недостатньо оговтався після голодування.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила мати Кольченка — Лариса Кольченко.

«Я декілька днів назад повернулася з тривалого побачення з Челябінська від Саші, пробула там три дні ... Те, що я побачила, мене звісно шокувало, Саша дуже схуд. Стан здоров'я у нього поганий, він дуже ослаб, блідий і худий. Хоч він після голодування почав набирати вагу, але ще не достатньо оговтався... мене це дуже хвилює», — повідомила Лариса Кольченко.

Нагадаємо, 30 липня політв’язень Кольченко вперше за 9 місяців зустрівся з матір’ю у колонії Челябінська. Кольченкові дозволили перебувати у спеціальному номері для тривалих побачень.

Після отримання дозволу на тривале побачення з сином Лариса Кольченко прибула до Челябінська.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

13 липня мати політв’язня Олександра Кольченка привітала незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова з днем народження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

29 червня український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я. Він повідомив, що умови утримання не змінилися, а стан здоров'я — нормальний.

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. 

Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: