УКРАЇНА

«Умови утримання не змінилися, почуваюся нормально» — політв’язень Кольченко розповів про свій стан

29 червня, 2018 11:02
УКРАЇНА/«Умови утримання не змінилися, почуваюся нормально» — політв’язень Кольченко розповів про свій стан
Зберегти
Вигляд
Український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я.

Український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я.

Про це йдеться в листі зі слів Кольченка, який написали адвокати Уральської правозахисної групи після візиту до політв’язня.

«Зараз продовжую перебувати в медсанчастині колонії міста Копейськ. Умови утримання в палаті медсанчастини такі ж. Я так само продовжую приймати їжу під контролем. Персонал медчастини перевіряє в мене після кожного прийому їжі тиск, температуру, пульс, проводять зваження. Моя сьогоднішня вага 63 кілограми, почуваю себе нормально», — передають адвокати зі слів політв’язня.

Кольченко розповів, що розписується на спеціальних актах про те, що в нього вилучають пошту, яку надсилають не російською мовою.

«Я вже підписав більше 10 таких актів. Мені пояснюють, що кореспонденцію на іноземній мові не передають, бо немає перекладу на російську мову. В колонію Копейська я прибув, як вважає адміністрація, як громадянин Росії. В особистій справі є паспорт громадянина Росії на моє ім’я, але я в отриманні паспорта розписуватися відмовився, адже вважає себе українцем», — сказав Кольченко.

Він зауважив, що раніше його взагалі не сповіщали про те, що вилучають пошту, яка надходить не російською мовою.

Раніше повідомлялося, що політв’язню Олександру Кольченку дозволили тривале побачення з матір’ю, яке планується 28-30 липня.

Адвокат Кольченка заявляв, що в колонії знімають на камеру кожне годування Кольченка після того, як він припинив голодування через стан здоров’я.

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. 

Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

Мати Кольченка закликала президента України Петра Порошенка сприяти звільненню українських політв’язнів.

Пізніше правозахисник розповів, що лікарі виводять Кольченка з голодування.

19 червня у Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що стан здоров’я українського політв’язня Олександра Кольченка нібито «задовільний».

Нагадаємо, що посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини