У родини голови Конституційного суду Олександра Тупицького виявили мільйонні квартири, елітні маєтки та дорогі автомобілі, якими так чи інакше користується сам суддя. Найбільше майна записано на мати та тещу Тупицького.

Про це повідомляють журналісти Bihus.info та «Схеми».

Так, Олександр Тупицький, згідно з його декларацією, проживає у котеджному будинку на майже 500 квадратних метрів на заповідному Жуковому острові у Києві. Така будівля нині оцінюється у мільйон доларів. Однак за реєстрацією нерухомості земля та будинок належать певному Сергію Левченку. Що це за людина, яка дозволяє судді жити у будинку, - невідомо.

Також суддя має квартиру у Києві на понад 200 квадратних метрів у елітному кварталі «Новопечерські Липки». Власницею квартири у понад 20 мільйонів гривень та двох паркомісць записана Галина Тупицька ㅡ імовірно, мати Олександра Тупицького. Сам суддя, згідно з декларацією, проживає у квартирі «періодично».

Влітку 2019 року Олександр Тупицький придбав невеличку ділянку у Василькові під Києвом. За рік до того теща Тупицького Лариса Колпаченко скупила кілька ділянок навколо, а на спільній території побудували маєток. При цьому, власниця ділянок Колпаченко тривалий час працювала в аптеці у Донецьку. ​

Чорна Toyota Camry біля території маєтку у Васильковому
Фото:

Схеми / Радіо Свобода

Офіційно ж Тупицький володіє тільки територією дитячого майданчику у дворі цього маєтку. Попри це у дворі журналісти зафіксували припарковану BMW X6 білого кольору ㅡ саме таке авто має дружина судді – Ольга Тупицька.

Також біля території будинку бачили чорну Toyota Camry. Такі ж авто є на балансі Конституційного суду. Та підтвердити чи ця автівка належить КС не вдалося через «номери прикриття» на ній. У базі автотранспортних засобів номери закріплені за іншим автомобілем (Mitsubishi Lancer).

Раніше журналісти «Схем» встановили, що ще до окупації Криму в 2014 році Тупицький володів маєтком і землею в селищі Кореїз, що неподалік Ялти. У 2018 році отримав у власність ще одну ділянку біля цього маєтку площею 126 квадратних метрів. При чому придбав цю ділянку український суддя в громадянина Росії і факт про це є у Єдиному держреєстрі нерухомості РФ. Про цю покупку Тупицький «змовчав» у деклараціях за 2018 і 2019 роки.

Українські закони обмежують для українських посадовців «взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території». А отримання такої ділянки безкоштовно може трактуватись як незаконний подарунок.

Поділитись: