Фото:

Конституційний суд України / Facebook

Державне бюро розслідувань викликало на 2 листопада на допит голову Конституційного суду України Олександра Тупицького. ДБР перевіряє його ймовірну участь у «злочинній організації», що фігурує в кількох провадженнях відомства.

Про це повідомляє пресслужба Держбюро.

У повідомленні уточнюється, що слідчі ДБР перевіряють участь Тупицького у «злочинній організації, вчинюваних у її складі злочинах, а також у вжитті заходів до приховування злочинів».

Як пояснює відомство, згадана злочинна організація могла впливати на діяльність господарських судів і винесення ними неправосудних рішень «в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів».

Подробиць діяльності злочинної організації та інших її учасників Держбюро не розкриває.

Що відомо про Олександра Тупицького?

Йому 57 років, він працює суддею з 1993 року. У 2013 році указом тодішнього президента Януковича Тупицький був призначений суддею Конституційного суду, а у вересні 2019 року — обраний його головою.

Як дізналися наші колеги з програми «Схеми», Тупицький не задекларував земельну ділянку в окупованому Криму, яку до того ж зареєстрував за правилами окупаційної влади, що український закон забороняє.

Чому останнім часом так багато говорять про КС?

Через його рішення 27 жовтня, яким суд визнав неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції» та статтю 366-1 Кримінального кодексу України.

Цим КС, по-перше, скасував відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях чиновників і політиків, а отже, справи, які розслідуються за цією статтею, автоматично скасовуються. За словами глави НАБУ Артема Ситника, йдеться про понад 100 проваджень, 20 із яких передані до Вищого антикорсуду (ВАКС).

По-друге, КС позбавив НАЗК багатьох повноважень, головне з яких — ведення відкритого реєстру електронних декларацій, а також їх перевірка на предмет недостовірних відомостей. Утім на сьогоднішньому позачерговому засіданні уряду той ухвалив рішення доручити НАЗК відкрити реєстр і почати спецперевірку декларацій.

Поділитись: