Політика

Медведчук подав до суду на голову комітету Ради Гопко через допис у Facebook про нього

Позов Медведчука
Політика/Медведчук подав до суду на голову комітету Ради Гопко через допис у Facebook про нього
Зберегти
Вигляд
Лідер проросійського руху «Український вибір» Віктор Медведчук подав позов до суду проти голови парламентського комітету в закордонних справах Ганни Гопко. Медведчук позивається про захист честі й гідності.

Приводом для позову став допис Гопко у Facebook за вересень 2018 року. У ньому вона анонсувала акцію під Генеральною прокуратурою, яка присвячена пам’яті поета Василя Стуса.

«У роковини смерті Василя Стуса ми нагадаємо про його ката, який тут, в Україні, веде бізнес, купує канали, рветься до влади. Адже Медведчук є виродком системи, що знищила Стуса, а тепер уособлює сили реваншу, щоб знищити Україну», — написала Гопко у Facebook.

Однією з вимог акції було зупинити проросійські сили в Україні та відправити під арешт Медведчука.

Цей допис переглянули понад 4 тисячі людей.

Тепер Медведчук подав до суду на Гопко та вимагає її спростувати та видалити цю інформацію, а також стягнути з неї 1 гривню й судові витрати.

Представляти Медведчука в суді буде депутат від «Опозиційного блоку» Василь Німченко.

«За відсутності підстав, відповідачка безпідставно звинуватила Медведчука в діях, спрямованих на знищення України, тобто в посяганні на територіальну цілісність держави, а також в діях, які призвели до смерті Василя Стуса», — йдеться в заяві Медведчука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Нагадаємо, що у Радянські часи Медведчук працював на КДБ. Після отримання диплому юриста він став адвокатом українського поета-дисидента Василя Стуса попри протест самого обвинуваченого. Суд над Стусом відбувався за зачиненими дверима. Поет відмовився від послуг Медведчука, адже вважав його людиною системи. Стуса засудили до максимального терміну покарання — 10 років таборів і 5 років заслання. Через 5 років в ув’язненні Стус помер, а Медведчук заявив, що роль адвоката у процесі над поетом нібито «була мінімальною», адже рішення ухвалювалися без цього.

У серпні 2018 року зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука. Після обурення громадськості, знімальна група пообіцяла дозняти видалене.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

Пов`язані новини