Медведчуку обрали запобіжний захід

Личаківський районний суд Львова обрав запобіжний захід народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку — тримання під вартою без права на заставу.
Про це 16 квітня повідомила пресслужба суду.
Таким рішенням слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань. Ще у березні цей суд обрав Медведчуку такий же запобіжний захід — у вигляді тримання під вартою. Проте оскільки підозрюваного шукали, запобіжний захід призначили заочно.
Судове засідання відбувалося у режимі відеоконференції. Згідно із законодавством, Медведчуку мали обрати запобіжний захід упродовж 48 після його доставки до місця кримінального провадження після затримання.
Пошуки Медведчука
За даними ЗМІ, увечері 18 лютого дружина Медведчука Оксана Марченко виїхала автомобілем до Білорусі. А перед повномасштабним вторгненням росії в Україну, 21 лютого, до будинку депутата в Києві приїхали кілька машин, щоб вивезти майно. Але про це дізналися у Держбюро розслідувань, і на місце прибули правоохоронці.
Адвокатка Медведчука Лариса Чередніченко 27 лютого в коментарі «Суспільному» казала, що Медведчук перебуває у безпечному місці в Києві, але де саме — не було відомо.
Однак увечері 12 квітня президент Володимир Зеленський опублікував фото затриманого політика. Голова СБУ Іван Баканов розповів, що для його затримання контррозвідка та слідчі за дорученням президента провели багаторівневу спецоперацію.
Як розповіли в СБУ, російські спецслужби організували власну операцію для переправлення Медведчука до невизнаного «Придністров’я», а потім — до Москви. За понад місяць спецоперації фсб вкидала дезінформацію та навіть підготувала псевдомедведчуків. Врешті Медведчука пробували під виглядом військового ЗСУ довезти до українського кордону, але СБУ затримала політика на виїзді з Київської області.
У чому підозрюють Медведчука?
У травні 2021 року Медведчука та його однопартійця Тараса Козака запідозрили в державній зраді(стаття 111 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).
Депутатів вважають причетними до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні сили та організація підривної діяльності.
У листопаді Медведчуку змінили запобіжний захід за цією справою із домашнього арешту на особисте зобов'язання, бо тоді сплив максимальний термін попереднього запобіжного заходу.
Однак перед тим, 8 жовтня, Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму. Він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи. Прокуратура просила взяти політика під варту із заставою в мільярд гривень, але суд відправив його під домашній арешт.
10 січня Печерський районний суд Києва продовжив цей запобіжний захід Медведчуку. В Офісі генпрокурора заявили, що він перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 10 березня 2022 року. Зрештою 18 березня Личаківський райсуд Львова дозволив арешт Медведчука, поки його розшукували правоохоронці.
- Поділитися: